1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich oraz dziękujemy za Boże miłosierdzie.

2. Przychodząc na niedzielną Eucharystię zwróćmy uwagę, aby nasza postawa w czasie pobytu w świątyni - zwłaszcza odpowiedni strój - wyrażały należną cześć dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie.

3. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. W piątek, 22 czerwca podczas Mszy Świętej o godz. 8.00 podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy na tę liturgię dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców.

4. W sobotę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się podczas każdej Mszy Świętej w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.

5. W przyszłą niedzielę, 24 czerwca, przypada uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest on jedynym świętym oprócz Matki Bożej, którego narodzenie wspomina się w liturgii Kościoła. Wynika to z jego ogromnego znaczenia jako poprzednika Mesjasza.

6. W poniedziałek, 25 czerwca, Mszą św. o godz. 9.00 w Katedrze radomskiej rozpocznie się Piesza Pielgrzymka z Radomia do Niepokalanowa w intencji trzeźwości. Zachęcamy do udziału w tych rekolekcjach w drodze, by wypraszać dar trzeźwości w rodzinach i całym Narodzie. Zapisy w dniu wyjścia pielgrzymki w pobliżu Katedry w godz. od 8.00 do 9.00.

7. Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym dzisiaj m.in.: Ważny przykład, w jaki sposób głosiciele Jezusa mogą nas zabrać w fascynującą podróż po świecie wiary za pomocą narzędzi medialnych.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com