1. Przyszliśmy na Mszę Świętą, by usłyszeć słowo Boże i by wspólnie się modlić. Pan Jezus powiedział do nas: „Kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką”. Musimy jeszcze bardziej starać się pełnić Jego wolę.

2. 11 czerwca obchodzimy rocznicę poświęcenia kościoła katedralnego w Radomiu. Jest to święto całego kościoła diecezjalnego, gdyż Katedra jest Matką wszystkich kościołów.

3. W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które tak bardzo nas umiłowało. Zapraszamy na codzienne nabożeństwo z litanią do Serca Jezusowego o godz. 17.30. Przypominamy, że kancelaria parafialna po południu czynna jest od godz. 16.00 do 17.00.

4. Serdecznie dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę, dzięki którym krok po kroku realizujemy plan zagospodarowania placu wokół kościoła. Oprócz parkingu z nowym ogrodzeniem od strony ul Kelles-Krauza, planujemy również zbudowanie placu procesyjnego, by procesja rezurekcyjna czy w oktawie Bożego Ciała mogła odbywać się w godnych warunkach. Wielu naszych Parafian to rozumie i w miarę swoich możliwości wspiera dzieło realizacji tych planów. Dziś mówimy im serdeczne Bóg zapłać i polecamy opiece Świętej Rodziny.

5. Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym dzisiaj m.in.: refleksje po referendum: jak szybko Irlandia przestała być katolickim krajem?

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com