1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.

2. W tym tygodniu, przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, odprawiana jest nowenna do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa majowego.

3. We wtorek, 15 maja, na Mszy św. o godz. 18.00, młodzież z naszej parafii oraz uczniowie Szkoły Muzycznej otrzymają sakrament bierzmowania. Polecajmy w modlitwie kandydatów do bierzmowania i ich rodziny prosząc dla nich o łaskę otwarcia na dary Ducha Świętego.

4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.

5. Już po raz szósty, 20 maja, ulicami naszego miasta przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Tegoroczny Marsz jest organizowany pod hasłem: W dużej rodzinie miłość nie zginie. Hasło to podkreśla wartość rodziny, która jest najważniejszą wspólnotą w życiu każdego z nas. Dzisiaj potrzeba nam takiego „ducha rodzinnego”, który pozwoli jeszcze bardziej kochać naszą ojczyznę, troszczyć się o jej przyszłość oraz otworzyć się na większą liczbę dzieci. Marsz rozpocznie się o godz. 15.00 Mszą św. w kościele farnym.

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na tacę, które przeznaczymy na sfinansowanie wykonanych już prac na działce obok kościoła i w dalszej perspektywie na budowę parkingu.

7. Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym dzisiaj m.in.: O wniebowstąpieniu Jezusa Chrystusa – niebo to „Ktoś”, a nie „coś”. Ponadto w Gościu: o dzieciach, które żyją, choć nie dawano im na to szans.

8. Niech zmartwychwstały Pan obficie błogosławi z nieba solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com