1. Dzisiaj, z inicjatywy MIVA Polska, modlimy się za kierowców i innych użytkowników dróg, przypominając sobie obowiązek przestrzegania zasad ruchu drogowego, jako fundamentu bezpieczeństwa.

2. Od wtorku, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z Litanią Loretańską. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej o godz. 17.30. Przypominamy, że w maju i czerwcu Msze św. popołudniowe w dni powszednie będą sprawowane o godz. 17.00 i 18.00. W związku z tym kancelaria parafialna po południu będzie czynna od 16.00 do 17.00.

3. Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.

4. W czwartek, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze Święte będą sprawowane o godz. 7.00; 8.30; 10.00 i 18.00.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek razem z Maryją będziemy się modlić o święte powołania kapłańskie i zakonne. Pierwszy piątek – dzień przebłagania za grzechy, zwłaszcza przez przyjęcie Komunii Świętej wynagradzającej. W pierwszy piątek od g. 16.00. swoją spowiedź będą miały dzieci przed I Komunii Św. Chorych, których adresy zgłaszamy do kancelarii, odwiedzimy od godz.7.00. Pierwsza sobota miesiąca, to dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. W pierwszy piątek i w pierwszą sobotę Msza św. popołudniowa sprawowana będzie tylko o g. 18.00.

6. W przyszłą niedzielę, 6 maja, o g. 7.00 Msza św. Rodziny Różańcowej, natomiast na Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30 dzieci z naszej parafii oraz ze Szkoły Muzycznej będą przeżywać uroczystość I Komunii Św. Serdecznie prosimy wiernych, którzy zwykle uczęszczają na Mszę świętą o godz. 10.00 i 11.30, by w przyszłą niedzielę wybrali inną godzinę, aby umożliwić rodzinom dzieci godne przeżycie tej Uroczystości.

7. W Gościu Niedzielnym dzisiaj m.in.: O teologii ciała, czyli o nauczaniu, które zmienia życie, mówi Christopher West, propagator nauczania Jana Pawła II.

8. 2 czerwca, odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Różańcowej na Jasną Górę. Zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce nie tylko członków Żywego Różańca ale wszystkich czcicieli MB Jasnogórskiej. Zapisy na pielgrzymkę w kancelarii.

9. Od 1 do 7 października organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Zgłoszenia na wyjazd przyjmowane są do końca maja. Szczegółowych informacji nt. pielgrzymki udziela ks. Tadeusz.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com