1. Gromadzi nas dzisiaj liturgia największych świąt chrześcijańskich, Zmartwychwstania Pańskiego. Niech radość z faktu, że grób jest pusty, zagości na trwałe w naszych sercach i towarzyszy nam każdego dnia, a zwłaszcza wtedy, gdy będą nas dotykać trudne doświadczenia. Nieszporami o godz. 17.30 zakończymy dziś obchód Triduum Paschalnego.

2. Jutro, w drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Tradycyjnie tego dnia modlitwą i ofiarami wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski.

3. W atmosferze dziękczynienia składanego Panu Bogu za największy cud Chrystusa pragniemy z serca podziękować tym wszystkim, którzy pomogli nam owocnie przeżyć okres Wielkiego Postu oraz Triduum Paschalnego. Serdeczne Bóg zapłać składamy Liturgicznej Służbie Ołtarza, Chórowi, Panu Organiście, Siostrze Zakrystiance. Dzieciom i Siostrom Niepokalankom za przygotowanie i prowadzenie dziecięcej Drogi Krzyżowej. Słowa szczególnej wdzięczności kierujemy do tych, którzy przygotowali Ciemnicę i Grób Pański. Niech Zmartwychwstały Chrystus wynagrodzi dobroć serca swoją łaską.

4. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego to największe i najpiękniejsze święto. Z tej okazji Drogim Parafianom i Miłym Gościom, pragniemy przekazać świąteczne życzenia: Wielkanoc to czas otuchy i nadziei. Czas odradzania się wiary. Życzymy, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość. By stały się źródłem wzmacniania ducha. Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni Was pokojem i wiarą, niech da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość... Błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy.

 

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com