1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, doroczny obchód tajemnicy śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. O godz. 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z ostatnią nauką pasyjną.

2. Członkowie Klubu Inteligencji Katolickiej zapraszają na Drogę Krzyżową, która będzie odprawiana w naszym kościele w wielką środę o godz. 18.30.

3. W Wielki Czwartek wieczorem Mszą św. Wieczerzy Pańskiej rozpoczniemy celebrację Triduum Paschalnego, które będzie trwało do niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Są to już dni świąteczne, gdyż wspominamy i celebrujemy najważniejsze wydarzenia naszego odkupienia. Dlatego też, mimo iż są to dla wielu z nas jeszcze dni robocze, postarajmy się nie opuszczać tych nabożeństw. Msza św. Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana o godz. 18.00, po której nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza adoracji tzw. Ciemnicy.

4. Wielki Piątek upamiętnia mękę i śmierć Pana Jezusa na krzyżu. Niech przez cały dzień towarzyszy nam modlitwa, skupienie i zaduma nad Tajemnicą zbawienia. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 7.00 przez cały dzień. W Godzinie Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 odmówimy Koronkę. Droga Krzyżowa o godz. 17.30. Tego dnia nie celebruje się Mszy św., sprawuje się tylko Liturgię Adoracji Krzyża, którą rozpoczniemy o godz. 18.00. Za uczestnictwo w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny. Po liturgii zachęcamy do adoracji Chrystusa przy grobie, która będzie trwała do godz. 21.00. Przypominamy, że w Wielki Piątek jest post ścisły. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Oznacza to, że w ciągu dnia możemy spożyć wyłącznie jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa niepełne. Obowiązek ten nie dotyczy osób chorych.

5. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy święcić pokarmy. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, obowiązuje więc nadal cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. Święcenie pokarmów będzie trwało od godz. 8.00 do 13.00.

6. Wieczorem w sobotę po zachodzie słońca, o godz. 19.00 rozpoczniemy najważniejszą liturgię roku kościelnego – Liturgię Wigilii Paschalnej. Będziemy celebrować noc Paschy Pana – noc Jego przejścia ze śmierci do życia. Sprawowanie Wigilii rozpoczniemy od poświęcenia ognia i zapalenia paschału, w czasie liturgii słowa zaśpiewamy radosne Alleluja, a także weźmiemy udział w poświęceniu wody i odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Po liturgii nie będzie już adoracji przy Grobie Pańskim. Aby całe Święte Triduum Paschalne otrzymało uroczystą oprawę, zapraszamy do wzięcia w nim udziału wszystkie grupy parafialne a zwłaszcza młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

7. Dopełnieniem Liturgii Wigilii Paschalnej będzie Rezurekcja z uroczystą procesją w Niedzielę Wielkanocną o godz. 6.00. Następne Msze św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00. Program Triduum wywieszony jest w gablocie ogłoszeń. Msza św. Rodziny Różańcowej będzie sprawowana w niedzielę Bożego Miłosierdzia (8 kwietnia) o godz. 7.00.

8. Z Sakramentu Pokuty będziemy mogli skorzystać w poniedziałek, wtorek i środę na każdej Mszy św. W Wielki Czwartek i w Wielki Piątek od godz. 17.00 do 18.00. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna do wielkiego czwartku włącznie.

9. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym m.in.: Co to jest Triduum Paschalne oraz jak je owocnie przeżyć?

10. Dziś po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com