1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi O. Leon Matecki, który jest przełożonym wspólnoty Ojców Bernardynów na Krymie. Ojca Rekolekcjonistę obejmujemy serdeczną modlitwą i życzymy mocy Ducha Św. w ukazywaniu dróg naszego nawrócenia. Nauki rekolekcyjne głoszone będą dziś na wszystkich Mszach św. oraz Gorzkich Żalach, a jutro i we wtorek na Mszach św. o godz. 10.00 i 18.00. Jutro, w uroczystość św. Józefa, o godz. 18.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną dla mężczyzn, a we wtorek, o g. 10.00 Msza św. dla chorych i starszych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni. Jutro i we wtorek od godz. 17.00, będzie trwać adoracja Najśw. Sakramentu, by przez osobistą medytację utrwalić owoce rekolekcji. Spowiedź rekolekcyjna będzie w czwartek od godz. 7.00 do 9.30 i od 15.30 do 18.00. Pamiętajmy, że głównym celem rekolekcji jest pojednanie się z Bogiem i bliźnimi właśnie poprzez sakrament pokuty. Nie lekceważmy tej szansy i nie odkładajmy spowiedzi na późniejszy czas, tym bardziej, że teraz właśnie jest okres obowiązkowej spowiedzi wielkanocnej. Pamiętajmy również, że w okresie Wielkiego Postu możemy zyskać odpust zupełny m.in. za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji.

2. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu. Podczas każdej Mszy Św. poświęcimy „palmy", a na Mszy św. o godz. 10.00 będzie uroczysta procesja z placu kościelnego na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy.

3. Zaproszenie ks. Bp. Ordynariusza: W Niedzielę Palmową obchodzony będzie Światowy Dzień Młodzieży, w tym roku pod hasłem: Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Tradycyjnie tego dnia w Radomiu organizowana jest Droga Krzyżowa ulicami miasta, która rozpocznie się o g. 20.00 przed kościołem św. Jana (Fara). Nabożeństwo zakończy się w radomskiej katedrze, gdzie zostaną rozdane teksty Orędzia Papieża Franciszka na Światowy Dzień Młodzieży.

4. Grób Pański – w swej symbolicznej wymowie – jest wyrazem wdzięczności Chrystusowi, który umarł dla naszego zbawienia. Kto chciałby przyczynić się do wystroju Grobu Pańskiego, będzie mógł złożyć ofiarę na kwiaty dziś lub w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej przy wyjściu z kościoła. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. Chorych, którzy nie będą mogli przybyć do świątyni, odwiedzimy w przyszły wtorek (27 marca). Adresy chorych prosimy zgłaszać w kancelarii.

6. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym m.in.: o mistyku, odprawiającym Eucharystię w taki sposób, że niewierzący uciekł z obawy przed nawróceniem, czyli dalszy ciąg wielkopostnego cyklu o św. o. Pio.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com