1. Dzisiejsza, czwarta już niedziela Wielkiego Postu w tradycji Kościoła nazywana jest „laetare", czyli niedzielą radości. W połowie tego okresu Kościół chce nam przypomnieć, że mimo doświadczanych trudności mamy się radować z nadchodzącego zbawienia.

2. W naszych przygotowaniach do radości Wielkanocnej nie zapominajmy o tym najważniejszym – duchowym przygotowaniu. Wielką szansą takiego duchowego przebudzenia są rekolekcje wielkopostne, które w naszej parafii rozpoczną się w przyszłą niedzielę, 18 marca. Na wszystkich niedzielnych Mszach św. będą głoszone nauki ogólne, a na Gorzkich Żalach kazanie pasyjne. Rekolekcje będą trwały do wtorku (20 marca), a ze spowiedzi rekolekcyjnej będziemy mogli skorzystać w czwartek (22 marca). Szczegółowy program rekolekcji wywieszony jest w gablocie ogłoszeń. Nauki rekolekcyjne będzie głosił O. Gwardian Leon Matecki, który jest przełożonym wspólnoty Ojców Bernardynów na Krymie. Już dziś, tak zaplanujmy sobie przyszły tydzień, by nie zabrakło czasu na udział w rekolekcjach a zwłaszcza w spowiedzi rekolekcyjnej.

3. Prosimy o modlitwę w intencji naszych rekolekcji. W sposób szczególny o takie modlitewne wsparcie prosimy ludzi chorych i cierpiących.

4. We wtorek, 13 marca przypadnie 5. rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego i wszystkie jego dzieła naszymi serdecznymi modlitwami.

5. Dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. zapraszamy wraz z rodzicami na Drogę Krzyżową w piątek (16 marca) o godz. 19.00.

6. Osoby, które w najbliższą sobotę (17 marca) wyjeżdżają na Misterium Męki Pańskiej do Kałkowa, prosimy o uzupełnienie numeru Pesel w celu ubezpieczenia pielgrzymów.

7. Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym dzisiaj m.in.: O ograniczeniu handlu w niedziele. Dzięki tej ustawie robimy krok w stronę dojrzałej cywilizacji.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com