1. Dziś trzecia niedziela Wielkiego Postu. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie, by nawrócenie mogło się dokonać w naszym sercu. Pomagają w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej Drodze Krzyżowej i niedzielnych Gorzkich Żalach. Przypominamy, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

2. Ponieważ w tym roku 4 marca przypadł w niedzielę, dlatego w liturgii uroczystość św. Kazimierza patrona naszego miasta i diecezji będziemy obchodzić jutro 5 marca. W dniu naszego Patrona zachęcamy do modlitwy w int. Kościoła diecezjalnego, Jego Pasterzy i nas samych.

3. Od najbliższej środy (7 marca) rozpoczną się rekolekcje wielkopostne dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych i będą trwać do piątku (9 marca). Spotkania rekolekcyjne będą odbywać się nie tylko w naszym kościele, ale również w Zespole Szkół Samochodowych i Szkole Muzycznej. Zwracamy się z serdeczną prośbą do rodziców, nauczycieli i wychowawców: zadbajcie o to, by wasze dzieci wykorzystały te dni zgodnie z ich przeznaczeniem, tzn. na pogłębienie swojej wiary i pojednanie się z Bogiem i ludźmi. Szczegółowy program rekolekcji wywieszony jest w gablocie ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej parafii. Rekolekcje przeprowadzi Wspólnota Ewangelizacyjna „Radość i Nadzieja” z Radomia.

4. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na sfinansowanie wykonanych już prac na działce obok kościoła i w dalszej kolejności na budowę parkingu. Za wszelkie ofiary już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. W najbliższą niedzielę, 11 marca br., na godzinę 10.00, Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców naszej diecezji zaprasza wszystkich nauczycieli, wychowawców, pedagogów, pracowników oświaty na Wielkopostny Dzień Skupienia, który odbędzie się w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.

6. 17 marca organizujemy wyjazd na Misterium Męki Pańskiej, które będzie wystawione w Auli im. św. Jana Pawła II na terenie Sanktuarium MB Bolesnej Królowej Polski w Kałkowie-Godowie. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy prowadzone są w kancelarii.

7. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym m.in.: O świeckich zakonnikach, zwanymi tercjarzami. Skąd się wzięli, kim są oraz kto może wstąpić do trzeciego zakonu? Ponadto w Gościu: co jest wyjątkowego w praktykowaniu "Gorzkich Żalów" i dlaczego właśnie w Polsce to nabożeństwo jest tak popularne?

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com