1. Pan Bóg wszystkich nas powołuje do zbawienia. Ten dar, który jest ofiarowany każdej i każdemu z nas, staje się jednocześnie zadaniem do wypełnienia. Trzeba nam wciąż „wchodzić przez ciasne drzwi”, nieustannie podejmować trud życia zgodnego z Ewangelią. Wytrwale módlmy się o łaskę wierności i o potrzebne siły.

2. Zachęcamy do udziału we Mszach Świętych w tygodniu. Znajdźmy czas, by przyjść na Eucharystię i karmić się Bożym słowem i Ciałem Pańskim. W tym tygodniu towarzyszy nam szczególne wstawiennictwo Maryi, naszej Matki i Królowej. Jutro, 22 sierpnia, przypada wspomnienie NMP Królowej, a w piątek, 26 sierpnia uroczystość NMP Częstochowskiej. W piątek, z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. We wtorek, w kolejną rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. To dobra okazja, aby modlić się o pokój na świecie oraz za tych, którzy ucierpieli wskutek nazistowskiej i komunistycznej ideologii oraz by ludzkość została zachowana od podobnych zagrożeń.

4. W sobotę, 27 sierpnia, we wspomnienie św. Moniki, o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. w intencjach Apostolatu Maryjnego.

5. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym m.in.: Ponad 6 lat spędziła w więzieniu za walkę o nienarodzone dzieci. Bohaterka pro life, Kanadyjka Mary Wagner, właśnie odwiedziła Polskę; ponadto w Gościu: jeszcze o ŚDM – jak podtrzymać zapalony tam ogień i dlaczego stosunkowo mało polskiej młodzieży wzięło w nich udział?

6. Pragniemy poinformować, że nastąpiła zmiana na stanowisku wikariusza naszej parafii. Księdza Radosława Zaborskiego, który przeszedł do parafii w Janowcu n. Wisłą, zastąpi ks. Grzegorz Włodarczyk, wyświęcony na kapłana w 1999 roku, który przychodzi do nas z parafii św. Brata Alberta w Skarżysku-Kamiennej. Księdzu Radosławowi za posługę w naszej wspólnocie (zwłaszcza za opiekę nad Scholą, Ministrantami i wspólnotą Apostolatu Maryjnego), w imieniu własnym i wszystkich Parafian, składam serdeczne podziękowania. Dziękując, życzymy ks. Radosławowi Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Kapłanów w dalszej posłudze duszpasterskiej i życiu kapłańskim.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com