1. Powszechnie przyjęta jest zasada, że ślub kościelny należy wziąć w parafii pani lub pana młodego. Oczywiście możemy go zawrzeć w każdej innej parafii, ale w takiej sytuacji potrzebujemy tzw. "licencji" - czyli wyrażenia zgody proboszcza.

2. Rezerwacji daty ślubu możemy dokonać w kancelarii parafialnej nawet rok wcześniej przed planowanym terminem ślubu. Pamiętajmy, że najwięcej małżeństw zawieranych jest w okresie letnim, dlatego planując ślub latem, odkładanie rezerwacji na później może opóźnić także datę ślubu.

3. Na 3 miesiące przed planowaną datą ślubu powinien zostać spisany protokół przedślubny. Przyszła para młoda zgłasza się w tym celu ponownie do kancelarii parafialnej zabierając ze sobą wymagane dokumenty:
- dowody osobiste,
- aktualne metryki chrztu tj. z datą do 6. miesięcy wstecz (oczywiście w uwzględnioną informacją o sakramencie bierzmowania)
- maturalne świadectwa nauki religii lub zaświadczenie o kursie przedmałżeńskim
- zaświadczenie z Urzędu Stanu Cywilnego o braku jakichkolwiek okoliczności, które mogą wykluczyć zawarcie sakramentu małżeństwa (ważne 6 miesięcy).

4. Na około tydzień przed terminem ślubu udajemy się ponownie do kancelarii parafialnej. Tym razem obowiązkowo stawiają się z nami świadkowie. Teraz potrzebne nam będą następujące dokumenty i zaświadczenia:
- zaświadczenie o odbyciu spotkań w poradni rodzinnej
- zaświadczenie o wygłoszeniu niedzielnych zapowiedzi (tylko dla osoby która pochodzi z poza parafii). W przypadku gdy obie strony pochodzą z jednej parafii, ten punkt pomijamy.
- zaświadczenie o odbyciu dwóch spowiedzi przedmałżeńskich

5. Musimy jeszcze pamiętać, że oprawa muzyczna podczas mszy świętej, wystrój kościoła, sprawy dotyczące filmowania czy fotografowania, należy omówić z księdzem proboszczem wcześniej.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com