Apostolat Maryjny powstał przy naszej parafii 16 lutego 1998 r. Powołał go do życia  Dyrektor Krajowy AM ks. prof. Teofil Herrmann CM, gdy proboszczem był ks. prałat Stanisław Wrocławski. Początkowo przy prawidłowym działaniu grupy pomagała szarytka    s. Lucyna Rogulska., która prowadziła m.in. Kronikę. Na funkcję pierwszej przewodniczącej została wybrana p. Elżbieta Kowalczyk osoba bardzo energiczna i oddana dziełu Maryi.  Księżmi asystentami Apostolatu byli kolejno: ks. Marek Kucharski, ks. Jerzy Adamczyk, ks. Dariusz Sałek, ks. Witold Witasek i obecny duszpasterz ks. Tomasz Waśkiewicz. Obecnie funkcję przewodniczącej pełni p. Anna Konatowicz  - bardzo odpowiedzialna, aktywna, przedsiębiorcza. Grupa liczy 55 osób. Działalność Apostolatu znacząco wpływa na ożywienie życia religijnego w naszej parafii.

Czyny apostolskie :

- Comiesięczna Msza św. z aktywnym udziałem członków Apostolatu Maryjnego.

- Codzienne odmawianie Różańca św. w różnych intencjach; 2 razy w roku włączanie się w ogólnopolską całodobową modlitwę różańcową w intencji Ojczyzny, Kościoła, pokoju na świecie i Apostolatu Maryjnego (maj i październik).

- W każdą sobotę nowenna do Matki Bożej Cudownego Medalika.

-Udział w nabożeństwach majowych, czerwcowych, październikowych.

- Aktywne włączanie się w uroczystości parafialne i dekanalne, np. prymicje ks. Roberta Kowalczyka, syna pierwszej przewodniczącej AM; ingres ks. bpa Zygmunta Zimowskiego; jubileusz 50-lecia kapłaństwa ks. prałata Stanisława Wrocławskiego. Składanie życzeń, modlitwa, dary serca.

- Pielgrzymki do Sanktuariów Maryjnych (Jasna Góra, Niepokalanów, Rzucowo, Wysokie Koło, Warszawa; Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach, Sanktuarium Chrystusa Cierniem Ukoronowanego w Paradyżu).

- Godzinna adoracja Najśw. Sakramentu: w ramach 40-godzinnego nabożeństwa (8 września).

- Udział w dniach skupienia: 1 kwietnia 2000 r w Warszawie w Kaplicy Niepokalanej przy ul. Radnej; 7 października 2007 r. w Wąchocku z racji Jubileuszu 20-lecia tamtejszej grupy.

- Pomoc apostołek w wydawaniu posiłków dla potrzebujących w kuchni ,,Caritas”.

- Rozprowadzanie prasy katolickiej, świec wigilijnych i opłatka .

- Organizowanie spotkań opłatkowych i wielkanocnych wspólnie z duszpasterzami i siostrami zakonnymi; (w jednym ze spotkań opłatkowych uczestniczył były opiekun diecezjalny          o. Eugeniusz Augustyn OCist).

- Ważnym wydarzeniem były centralne uroczystości AM zorganizowane w radomskiej Katedrze i w kinie "Hel". Miejscowy apostolat i Siostry szarytki pomagały w organizacji uroczystości.

- Ofiarowanie do kościoła obrazu S. Faustyny Kowalskiej.

- Prowadzenie modlitwy różańcowej w Radiu "AVE" i w kościele.

- Pomoc chorym i zagubionym we współczesnym świecie.

- Stałe modlitwy w intencji Kościoła, Ojca Św., biskupów, kapłanów, o powołania kapłańskie i zakonne, za młodzież i za cały świat.

- Pamięć o zmarłych apostołkach: modlitwa i zamawianie Mszy św.

- Dekoracja ołtarzy na Boże Ciało; prowadzenie Kroniki; prezentacja wizualna wiadomości apostolskich w gablocie przy kościele.

W dniu 27 10.2008 r. Apostolat Maryjny w parafii Św. Rodziny dziękował Panu Bogu i Niepokalanej za 10 lat działalności. 

ŹRÓDŁO: http://www.ammradomski.pl/apostolaty/radom/60-apostolat-maryjny-w-parafii-sw-rodziny-w-radomiu.html

Spotkania Apostolatu Maryjnego w naszej parafii rozpoczynają się Mszą Świętą o godzinie 18.00  każdego 27-go dnia miesiąca. Po Mszy Świętej spotkanie formacyjne w salce parafialnej. Opiekunem jest ks. Wojciech Tkaczyk.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com