9 stycznia 2022 r.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

  1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły. Jednak w naszej tradycji przedłużamy czas śpiewania kolęd do 2 lutego, czyli do Święta Ofiarowania Pańskiego. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego.
  2. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodziliśmy Dzień Pomocy Misjom. Taca przeznaczona była na Krajowy Fundusz Misyjny: zebrano ok 2500 zł.
  3. Bardzo dziękuje za ofiary składane na potrzeby parafii w ramach tzw. kolędy. Wiele osób wsparło finansowo naszą parafię – Bóg zapłać. Mam nadzieję, że poradzimy sobie ze zobowiązaniami gdy chodzi o kredyt. Dziękuję za ofiary złożone dziś na tace.
  4. W tym tygodniu kontynuujemy wizytę duszpasterską na życzenie – można jeszcze zgłaszać chęć przyjęcia księdza po kolędzie w kancelarii parafialnej lub po Maszach Świętych, lub telefonicznie.
  5. Zachęcam do nabywania i czytania Gościa Niedzielnego. Cena od tego numeru wynosi 8 zł.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE

 

Majowe, czerwcowe godz. 17.30

 

Październikowe godz. 17.15

 

I-czwartkowe (o powołania), I-piątkowe (do NSJ) godz. 17.45

 

Do Matki Bożej od Cudownego Medalika – w każdą sobotę godz. 17.45

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com