2 stycznia 2022 r.

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

  1. Przeżywamy radość z narodzenia Pańskiego, choć to już druga niedziela po Świętach Bożego Narodzenia.
  2. Jutro w naszej parafii Jerycho Różańcowe – wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa od godz. 12.00 do 16.00. Zapraszamy.
  3. W czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr. Msze Święte 6 stycznia według porządku niedzielnego. Tego dnia młodzież będzie rozprowadzać kredę i kadzidło.
  4. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego zbierane ofiary na tacę będą przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca – do chorych udamy się jak zwykle w piątek od godz. 9.00.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Będzie to też druga niedziela miesiąca – taca z tej niedzieli przeznaczona będzie na spłatę raty kredytu.
  7. Dziś Wieczór Uwielbienia – zapraszamy do naszego kościoła na godz. 16.30.
  8. Bardzo dziękuje za ofiary składane na potrzeby parafii. Spłacamy kredyt – miesięcznie rata kredytu to ok. 3500 zł. Natomiast w lutym ta rata wynosi 15000 zł. – dzięki ofiarności naszych parafian udaje się nam co miesiąc gromadzić odpowiednią kwotę. Mam nadzieję, że uda się nam też zgromadzić odpowiednie środki na lutową ratę. Jeszcze raz bardzo dziękuje za ofiary przekazywane na ten cel. Bóg zapłać.
  9. W tym tygodniu rozpoczniemy wizytę duszpasterską na życzenie – będziemy kontaktować się z tymi osobami i rodzinami, które wyraziły takie pragnienie. Można też zgłaszać chęć przyjęcia księdza po kolędzie w kancelarii parafialnej lub po Maszach Świętych.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE

 

Majowe, czerwcowe godz. 17.30

 

Październikowe godz. 17.15

 

I-czwartkowe (o powołania), I-piątkowe (do NSJ) godz. 17.45

 

Do Matki Bożej od Cudownego Medalika – w każdą sobotę godz. 17.45

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com