26 grudnia 2021 r.

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

  1. Dzisiejsza Uroczystość patronalna parafii jest szansą by zyskać odpust zupełny, jeżeli będąc w stanie łaski uświęcającej przyjęliśmy Komunię Świętą oraz odmówimy modlitwę w intencjach Ojca Świętego. Odpust można zyskać dla siebie lub dla osoby zmarłej.
  2. W piątek ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na specjalne nabożeństwo o godz. 17.30, podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku.
  3. W sobotę, 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to tzw. święto nakazane, czyli obowiązuje nas uczestnictwo w Eucharystii. Porządek Mszy świętych niedzielny.
  4. Nie będzie wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą z racji na pandemię. Te osoby i rodziny, którzy będą chciały zaprosić księdza na kolędę, mogą to uczynić umawiając się na konkretny termin i godzinę, bądź dzwoniąc do kancelarii parafialnej, bądź osobiście w kościele. Wizytę duszpasterską na życzenie rozpoczniemy po Nowym Roku.
  5. Napisaliśmy list z życzeniami na Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok. List jest do odebrania w kościele.
  6. Dziękuję Dyrekcji Lasów Państwowych za choinki, dziękujemy ministrantom i oazie młodzieżowej za pomoc w ubieraniu choinek i szopki.
  7. W Boże Narodzenie zmarł Mieczysław Górnicki – nasz organista. Jesteśmy wdzięczni Bogu za jego osobę i wieloletnią posługę w naszej parafii. Polecamy Pana Mieczysława Bożemu Miłosierdziu i prosimy dla niego o łaskę nieba. Pogrzeb będzie w naszej parafii – nie znamy jeszcze daty uroczystości pogrzebowych.
  8. Gość niedzielny – od następnego numeru zmienia się cena z 6 zł. na 8 zł.

 

DEKRET

Dyspensa od obowiązku zachowania pokutnego charakteru piątku oraz od obowiązku wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych

na dzień 31 grudnia 2021 roku

Mając na uwadze, że przypadający na piątek 31 grudnia br. sprzyja organizowaniu rodzinnych i towarzyskich spotkań oraz radosnemu przeżywaniu tego dnia, po rozważeniu słusznych racji duszpasterskich, udzielam, zgodnie z kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, wszystkim osobom przebywającym na terenie Diecezji Radomskiej, dyspensy od obowiązku zachowania pokutnego charakteru piątku oraz od obowiązku wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych.

Jednocześnie korzystających z dyspensy zobowiązuję do modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Papieża Franciszka oraz podjęcia dzieła miłosierdzia, szczególnie w wymiarze jałmużny dla potrzebujących.

Ks. Tomasz Herc                                         † Marek Solarczyk

Notariusz Kurii                                          Biskup Radomski

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE

 

Majowe, czerwcowe godz. 17.30

 

Październikowe godz. 17.15

 

I-czwartkowe (o powołania), I-piątkowe (do NSJ) godz. 17.45

 

Do Matki Bożej od Cudownego Medalika – w każdą sobotę godz. 17.45

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com