19 grudnia 2021 r.

IV NIEDZIELA ADWENTU

 1. Dziś ostatnia niedziela Adwentu. Nadchodzące święta przeżywajmy z głęboką nadzieją na nowe Boże narodzenie w naszych sercach i w naszej wspólnocie parafialnej
 2. Zapraszamy do udziału w kończących się w tym Adwencie roratach o 6.15 rano. W związku z Wigilią w piątek nie będzie Mszy Świętej popołudniowej.
 3. Można jeszcze nabyć świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz opłatki. Ofiary składane z racji nabywania opłatków przeznaczone będą na bieżące prace w kościele i pomieszczeniach duszpasterskich, Opłatki i świece będą rozprowadzane po Mszach Świętych i w kancelarii parafialnej.
 4. Dzień spowiedzi adwentowej w najbliższy poniedziałek od godz. 17.00 do 21.00. W tym czasie będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i będzie możliwość adoracji – zapraszamy do modlitwy. Zachęcamy też do spowiedzi każdego dnia na roratach i popołudniu od godz. 17.00.
 5. Dziś Wieczór Uwielbienia o godz. 16.30 – zapraszamy
 6. W tym roku, tak jak w ubiegłym, przygotujemy list z życzeniami na święta do wszystkich parafian. List ten będzie rozprowadzany już w tym tygodniu. Ze względu na pandemię nie będzie wizyty duszpasterskie tradycyjnej – natomiast chcemy pójść z wizytą duszpasterską do wszystkich, którzy zaproszą księdza do swojego domu. Będzie to można uczynić telefonicznie dzwoniąc na numer parafialny bądź osobiście będąc w kościele. Wizytę duszpasterska rozpoczniemy po nowym roku.
 7. Do chorych i starszych naszych parafian udamy się ze spowiedzią i komunią świąteczną w czwartek od godz. 9.00. Zgłoszenia telefonicznie lub w kancelarii parafialnej.
 8. Zasiadając do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy nie tylko o licznych świątecznych tradycjach, ale przede wszystkim o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii oraz o śpiewie kolęd.
 9. Msza Święta – Pasterka zostanie odprawiona o godz. 24.00. Wierni, którzy w czasie Pasterki przyjmą Komunię Świętą mogą w ciągu dnia ponownie przystąpić do Stołu Pańskiego.
 10. Msze Święte w Uroczystość Bożego Narodzenia oraz w drugi dzień świąt według porządku niedzielnego.
 11. W przyszłą niedzielę, 26 grudnia, przypada Święto Świętej Rodziny, drugi dzień świąt – odpust w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich do wdzięczności za naszą wspólnotę parafialną i do świętowania.
 12. Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, kwartalnik „Miłujcie się”.
 13. Piotr Morawski przyjął wczoraj w naszym kościele święcenia diakonatu, cieszymy się i gratulujemy Diakonowi Piotrowi i życzymy mu Bożego Błogosławieństwa.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE

 

Majowe, czerwcowe godz. 17.30

 

Październikowe godz. 17.15

 

I-czwartkowe (o powołania), I-piątkowe (do NSJ) godz. 17.45

 

Do Matki Bożej od Cudownego Medalika – w każdą sobotę godz. 17.45

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com