12 grudnia 2021 r.

III NIEDZIELA ADWENTU

  1. Trwa Adwent, który przypomina nam nie tylko o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia, ale przede wszystkim wzywa nas do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów. Znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Roratach ku czci Najświętszej Maryi Panny. Roraty w naszym kościele są codziennie, oprócz niedziel, o godzinie 6.15. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w Roratach.
  2. Rozpoczęliśmy rozprowadzanie świec Caritas – Wigilijne dzieło pomocy dzieciom oraz opłatków. Ofiary składane z racji nabywania opłatków przeznaczone będą na bieżące praca w kościele i pomieszczeniach duszpasterskich. Opłatki i świece będą rozprowadzane po Mszach Świętych i w kancelarii parafialnej.
  3. Od dziś w naszej parafii odbywają się rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku. Postarajmy się dobrze wykorzystać ten czas. Plan rekolekcji: dziś nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach świętych, jutro i we wtorek nauki rekolekcyjne na Msza Świętych o 6.15 (Roraty), 9.30 i wieczorem o 18.00. Rekolekcje prowadzi ks. Paweł Twardowski notariusz Sądu Biskupiego i wikariusz par. pw. Świętego Ducha w Radomiu.
  4. Nie planujemy dnia spowiedzi adwentowej. Zachęcamy do spowiedzi każdego dnia od godz. 17.00.
  5. Msza Święta o godz. 10.30 jest między innymi dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Zapraszamy.
  6. Za tydzień poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej o godz. 12.00, zapraszamy.
  7. Na Kościół na Wschodzie zebraliśmy 600 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  8. Dziękuję za złożone dziś ofiary na tacę – przeznaczamy je na spłatę kolejnej raty kredytu.
  9. W sobotę 18 grudnia o godz. 18.00 w naszym kościele alumn Piotr Morawski przyjmie święcenia diakonatu. Módlmy się za Piotra aby był dobrym kapłanem, módlmy się też o nowe i święte powołania do służby Bożej w Kościele.
  10. Zachęcam do nabywania i czytania „Gościa Niedzielnego”.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE

 

Majowe, czerwcowe godz. 17.30

 

Październikowe godz. 17.15

 

I-czwartkowe (o powołania), I-piątkowe (do NSJ) godz. 17.45

 

Do Matki Bożej od Cudownego Medalika – w każdą sobotę godz. 17.45

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com