5 grudnia 2021 r.

II NIEDZIELA ADWENTU

 1. Trwa Adwent, który przypomina nam nie tylko o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia, ale przede wszystkim wzywa nas do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów. Znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Roratach ku czci Najświętszej Maryi Panny. Roraty w naszym kościele są codziennie, oprócz niedziel, o godzinie 6.15. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w Roratach.
 2. Od dziś rozpoczynamy rozprowadzanie świec Caritas – Wigilijne dzieło pomocy dzieciom oraz opłatków. Ofiary składane z racji nabywania opłatków przeznaczone będą na bieżące prace w kościele i w salkach parafialnych. Opłatki i świece będą rozprowadzane po Mszach Świętych i w kancelarii parafialnej.
 3. Od dziś młodzież i dzieci naszej parafii będą rozprowadzać sianko i różne pamiątki świąteczne. Ofiary składane z tej racji będą przeznaczone na wyjazdy wakacyjne.
 4. Za tydzień w niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku. Postarajmy się dobrze wykorzystać ten czas. Szczegółowy plan rekolekcji podamy za tydzień.
 5. W niedzielę, 12 grudnia odbędzie się poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci i rodziców zapraszamy na Mszę Świętą na godz. 12.00.
 6. Również za tydzień w niedzielę spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania o godz. 10.30.
 7. Dziś po Mszach Świętych zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie. Bóg zapłać.
 8. Dziś Wieczór Uwielbienia o godz. 16.30. Zapraszamy.
 9. Jutro Jerycho Różańcowe w naszej parafii – Adoracja od 12.00 do 16.00.
 10. W środę Uroczystość Matki Bożej Niepokalanej – Godzina Łaski od 12.00 do 13.00. Zapraszamy do osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.
 11. W przyszłą niedzielę taca na spłatę kolejnej raty kredytu.
 12. Zachęcam do nabywania i czytania „Gościa Niedzielnego”.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE

 

Majowe, czerwcowe godz. 17.30

 

Październikowe godz. 17.15

 

I-czwartkowe (o powołania), I-piątkowe (do NSJ) godz. 17.45

 

Do Matki Bożej od Cudownego Medalika – w każdą sobotę godz. 17.45

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com