28 listopada 2021 r.

I NIEDZIELA ADWENTU

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia, ale przede wszystkim wzywa nas do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów. Znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Roratach ku czci Najświętszej Maryi Panny. Roraty w naszym kościele będą codziennie, oprócz niedziel, o godzinie 6.15. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w Roratach.
  2. Dziś po Mszach Świętych zbiórka do puszek na pomoc emigrantom z granicy Polsko – Białoruskiej. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  3. W ostatnią niedzielę taca przeznaczona była na Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu – zebraliśmy 2700 złotych. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii świętej. W piątek udamy się do chorych, których zwykle odwiedzamy z racji pierwszego piątku – można też zgłosić starsze osoby i chorych, którzy chcą skorzystać z sakramentu spowiedzi i Komunii świętej.
  5. W przyszłą niedzielę, II Adwentu, poświęcimy opłatki na stół wigilijny. Za tydzień też rozpoczniemy rozprowadzanie świec Caritas – Wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Ofiary składane z racji nabywania opłatków przeznaczone będą na bieżące praca w kościele i w pomieszczeniach duszpasterskich. Opłatki i świece będą rozprowadzane po Mszach świętych i w kancelarii parafialnej.
  6. Wymiana tajemnic dla Kół Żywego Różańca w sobotę po Mszy świętej wieczornej.
  7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie.
  8. Zachęcam do nabywania i czytania „Gościa Niedzielnego”.
  9. Nasz Alumn Piotr Morawski 18 grudnia 2021 roku o godz. 18.00, w naszym kościele, przyjmie święcenia diakonatu z rąk Biskupa Marka Solarczyka.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE

 

Majowe, czerwcowe godz. 17.30

 

Październikowe godz. 17.15

 

I-czwartkowe (o powołania), I-piątkowe (do NSJ) godz. 17.45

 

Do Matki Bożej od Cudownego Medalika – w każdą sobotę godz. 17.45

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com