21 listopada 2021 r.

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

  1. Dzisiaj przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.
  2. Dzisiejsza Uroczystość jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej.
  3. Zapraszamy na Wieczór Uwielbienia na godz. 16.30 – znajdźmy dziś czas by oddać cześć Jezusowi Chrystusowi.
  4. W poprzednią niedzielę była zbiórka do puszek na Kościół w potrzebie, zebraliśmy 1200 zł. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzebujących.
  5. Dziękuję za ofiary złożone dziś na tacę – są one przeznaczone na nasze Wyższe Seminarium Duchowne.
  6. W naszej parafii odbyło się Jerycho Rodzin – bardzo dziękuję za piękne trwanie na modlitwie – nasz kościół był przez ten cały czas wypełniony – to był błogosławiony czas dla naszej wspólnoty parafialnej i mamy nadzieję, że umocnił nasze rodziny.
  7. Za tydzień Pierwsze Niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana.
  8. Zachęcam do czytania prasy katolickie.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE

 

Majowe, czerwcowe godz. 17.30

 

Październikowe godz. 17.15

 

I-czwartkowe (o powołania), I-piątkowe (do NSJ) godz. 17.45

 

Do Matki Bożej od Cudownego Medalika – w każdą sobotę godz. 17.45

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com