7 listopada 2021 r.

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Listopad jest miesiącem naszej szczególnej pamięci o zmarłych. W tych dniach od 1 do 8 listopada modlimy się za naszych bliskich zmarłych w wypominkach: Różaniec z wypominkami za zmarłych dziś i jutro o godz. 17.15.
  2. Jutro, 8 listopada w naszym kościele Jerycho Różańcowe – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 12.00 do 16.00.
  3. We wtorek, 9 listopada świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego. Bazylika Laterańska jest katedrą Biskupa Rzymy czyli papieża i Matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się wokół nie życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano Bazylikę Watykańską nad grobem św. Piotra pozostała katedrą papieża. Do dziś nad wejściem do Bazyliki znajduje się napis: Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata.
  4. W czwartek, 11 listopada będziemy obchodzić Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918 – 1920 i modlitewnej o nich pamięci . Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.30; 9.00; 10.30; 18.00.
  5. Za tydzień w niedzielę spotkanie i Msza Święta dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania o godz. 10.30.
  6. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii mają spotkanie i Mszę Świętą również w najbliższą niedzielę o godz. 12.00.
  7. Przyszła niedziela, 14 - go listopada jest drugą niedzielą miesiąca – taca na spłatę kolejnej raty kredytu. Również za tydzień będzie zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi w potrzebie.
  8. Nasza parafia przygotowuje się do Jerycha Rodzin, które trwa w naszej diecezji od kilku miesięcy. U nas Jerycho Rodzin będzie od 19 do 20 listopada. Program Jerycha będzie podany za tydzień.
  9. Dziś Wieczór Uwielbienia – zapraszamy na godz. 16.00 do naszego kościoła.
  10. Czytajmy prasę katolicką.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE

 

Majowe, czerwcowe godz. 17.30

 

Październikowe godz. 17.15

 

I-czwartkowe (o powołania), I-piątkowe (do NSJ) godz. 17.45

 

Do Matki Bożej od Cudownego Medalika – w każdą sobotę godz. 17.45

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com