13 września 2020 r.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W tym czasie w kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci, jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia, przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży.
 2. W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
 3. W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego, pod datą 15 września (najbliższy wtorek) przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
 4. Jesteśmy na początku roku szkolnego, katechetycznego i formacyjnego. Przypominamy o spotkaniach: Ministranci – swoje spotkania mają w każdą sobotę o godz. 10.00. Chłopców zapraszamy do zapisania się do grupy ministrantów. Schola dla dziewcząt ma spotkania również w sobotę o godzinie 10.00.
 5. Mszę Święte dla dzieci w każdą niedzielę o godz. 12.00 – zapraszamy.
 6. Grupa Biblijna spotyka się w każdy czwartek po Mszy Świętej wieczornej.
 7. Apostolat Maryjny ma swoje spotkania każdego 27 dnia miesiąca po Mszy Świętej wieczornej.
 8. Spotkania formacyjne KŻR odbywają się w każdą pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Świętej wieczornej.
 9. Trwa zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego – celem tej zbiórki jest oczyszczanie świata ze śmieci – a uzyskane środki ze zbiórki zostaną przeznaczone na pomoc misjom. Sprzęt elektroniczny można składać na placu kościelnym (parking kamienny) do 14 września.
 10. W przyszłą niedzielę – 20 września – pierwsza Komunia dzieci na Mszy Świętej o godz. 12.00 – bardzo proszę tę Mszę zostawić przede wszystkim dla dzieci komunijnych i ich bliskich.
 11. Dziękuje za ofiary złożone dziś na tacę – zebrane fundusze przeznaczamy na spłatę raty kredytu i dalsze praca przy domu parafialnym. Bóg zapłać.
 12. Spotkanie organizacyjne Kandydatów do Bierzmowania odbędzie się 20 września po Mszy świętej wieczornej o godz. 18:00, a dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się 27 września po Mszy świętej o godz. 12:00.
 13. Czytajmy prasę katolicką.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com