6 września 2020 r.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Od początku września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z Orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju). W zbliżającą się rocznicę terrorystycznego zamachu na Word Trade Center w Nowym Jorku, 11 września (przypada w nadchodzący piątek), obejmijmy pamięcią ofiary tej i innych tragedii, których źródłem zawsze jest nienawiść. Prośmy Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.
 2. Rozpoczął się rok szkolny, katechetyczny i formacyjny. Planujemy w najbliższym tygodniu zacząć spotkania grup i wspólnot naszej parafii. Swoją pracę formacyjną rozpoczęli już ministranci – swoje spotkania będą mieli w każdą sobotę o godz. 10.00. Chłopców zapraszamy do zapisania się do grupy ministrantów. Planujemy też utworzyć scholę dla dziewcząt – zapraszamy na spotkanie w najbliższą sobotę na godzinę 10.00.
 3. W najbliższy czwartek zapraszamy na spotkanie grupy biblijnej na godzinę 18.15 do sali parafialnej. Na to spotkanie zapraszam też lektorów naszej parafii – będziemy chcieli ustalić dyżury czytających Słowo Boże w czasie Mszy Świętej.
 4. Apostolat Maryjny będzie miał swoje spotkania każdego 27 dnia miesiąca. Spotkanie będzie się rozpoczynać wspólną Eucharystią o godz. 17.30.
 5. W naszej parafii też są Koła Żywego Różańca. Spotkania formacyjne odbywają się w każdą pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Świętej wieczornej.
 6. Wracamy też do Mszy Świętych dla dzieci. W każdą niedzielę zapraszamy dzieci i ich rodziców na Eucharystię z kazaniem dla dzieci na godz. 12.00.
 7. W tym roku przygotowanie dzieci do pierwszej komunii i młodzieży do bierzmowania rozpoczniemy zapisami – szczegóły podamy w przyszła niedzielę.
 8. W naszej parafii odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego – celem tej zbiórki jest oczyszczanie świata ze śmieci – a uzyskane środki ze zbiórki zostaną przeznaczone na pomoc misjom. Sprzęt elektroniczny będzie można składać na placu kościelnym (parking kamienny) do 14 września.
 9. Niedziela 13 września jest drugą niedzielą miesiąca – taca z tej niedzieli będzie przeznaczona na spłatę raty kredytu i dalsze praca przy domu parafialnym.
 10. Jerycho różańcowe w naszym kościele w poniedziałek od godz. 12.00 do 16.00.
 11. Czytajmy prasę katolicką.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com