30 sierpnia 2020 r.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem.
 2. Przy tej okazji przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.
 3. We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
 4. W dniu 1 września z inicjatywy papieża Franciszka od 2015 roku w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Jest to odpowiedź na trwający w świecie kryzys ekologiczny, głośne wołanie o ochronę dóbr naturalnych na naszej planecie i mądre, racjonalne ich wykorzystywanie.
 5. Również we wtorek 1 września Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców oraz nauczycieli i wychowawców na godzinę 8.00 do naszego kościoła.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. Spowiedź codziennie: rano przed Mszą Świętą, po południu od godz. 16.30. Adoracja Najświętszego sakramentu każdego dnia od godz. 16.30.
 7. W piątek odwiedziny u chorych i seniorów naszej parafii z posługą sakramentalną od
  godz. 9.00.
 8. W sobotę – 5 września zapraszamy ministrantów na spotkanie na godz. 10.00.
 9. W sobotę, po Mszy Świętej o godz. 17.30 spotkanie formacyjne dla KŻR – zapraszamy.
 10. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na działalność „Caritas” naszej diecezji.
 11. Również w przyszłą niedzielę przedstawimy wszystkie grupy formacyjne działające w naszej parafii.
 12. Dziś po Mszy Świętej o godz. 12.00 spotkanie dla rodziców i dzieci przystępujących do pierwszej komunii świętej.
 13. Od poniedziałku można już zamawiać intencje Mszy Świętych na przyszły rok, zapraszamy do kancelarii parafialnej.  
 14. Czytajmy prasę katolicką.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com