02 sierpnia 2020 r.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski wyruszą pielgrzymki na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję.
  2. W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Przypominam, że warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.
  3. We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona kapłanów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.
  4. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00 i 17.30.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź i adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 16.30.
  6. Do chorych udamy się w piątek od godz. 9.00
  7. W ubiegłą niedzielę była zbiórka do puszek na zakup pojazdów dla misjonarzy w ramach akcji MIVA Polska – zebraliśmy 1010,00 złotych – jeszcze raz Bóg zapłać za te ofiary. Również młodzież, która przystąpiła 29 czerwca do bierzmowania przekazała na potrzeby misji 540,00 złotych.
  8. Jutro, 3 sierpnia Jerycho Różańcowe w naszym kościele – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 12.00 do 16.00.
  9. Wszystkich ofiarodawców, którzy wspierają inwestycje realizowane w naszej parafii obejmujemy wdzięcznym sercem i polecamy wstawiennictwu Św. Rodziny. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na spłatę raty kredytu i dalsze prace w domu parafialnym.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com