26 lipca 2020 r.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W tym tygodniu, w sobotę rozpoczyna się miesiąc sierpień, który w Polsce jest miesiącem abstynencji. Kościół zachęca do powstrzymania się od napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym. Serdecznie zapraszamy do podjęcia tego wyrzeczenia i modlitwy w intencjach trzeźwości.
  2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy by w tym dniu wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi naszą modlitwą.
  3. W najbliższą sobotę, 1 sierpnia, po Mszy Świętej wieczornej spotkanie formacyjne dla Kółek Żywego Różańca. Zapraszam.
  4. Zapraszamy wszystkich mężczyzn w niedzielę, 2 sierpnia br., do „Męskiego różańca” w Radomiu. Modlitwa rozpocznie się w kościele pw. Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Miłej (Struga) Mszą św. o godz. 15.00, po której wyjdziemy procesyjnie, aby odmówić modlitwę różańcową i zawierzyć się Matce Bożej.
  5. Czytajmy prasę katolicką. Gość Niedzielny jest jak zawsze na stolikach przy wyjściach z kościoła, zachęcam do nabywania i czytania.
  6. Przy wyjściach z kościoła znajdują się puszki do których możemy wrzucić ofiarę na zakup środków transportu dla misjonarzy. Bóg zapłać.
  7. Po Mszy Świętej poświęcenie pojazdów. Proszę kierowców by stanęli przy swoich pojazdach. Do każdego pojazdu podejdzie kapłan i go poświęci prosząc o błogosławieństwo Boże dla wszystkich użytkowników tego pojazdu. Będziemy święcić samochody, rowery, hulajnogi, rolki, wrotki itp. – tak jak zapowiadaliśmy.  

W tym tygodniu patronują nam:

  • 29 VII – św. Marta, siostra Łazarza i Marii.
  • 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, założyciel zakonu jezuitów, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański.
  • 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów.

 

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com