28 czerwca 2020 r.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.
  2. Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.
  3. Jutro też w naszej parafii bierzmowanie. O godz. 17.30 ks. Biskup Henryk Tomasik udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Modlimy się za wszystkich kandydatów do bierzmowania: niech przez ten sakrament otrzymają Ducha Świętego i mężnie wyznają wiarę w Chrystusa.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W tych dniach będziemy się modlić o nowe powołania kapłańskie i zakonne, będziemy modlitwą wynagradzać Bożemu Sercu i prosić o wstawiennictwo Niepokalane Serce Maryi. Adoracja i spowiedź w naszym Kościele codziennie od godz. 16.30.
  5. W przyszłą niedzielę – 5 lipca - Pierwsza Komunia dzieci na Mszy Świętej o godz. 12.00. Bardzo proszę by nawę główną zastawić dla dzieci i ich rodziców. Zachęcam też nie zainteresowanych Pierwszą Komunią do skorzystania z innych Mszy Świętych.
  6. Biskup Henryk Tomasik skierował do naszej parafii drugiego księdza wikariusza, ks. Pawła Krasińskiego – dziękujemy za tę decyzję i cieszymy się, że nasza parafia ma znowu dwóch wikariuszy.

W tym tygodniu patronują nam:

  1. 29 VI – święci Apostołowie Piotr (†około 64 lub 67) i Paweł (†około 67 lub 66), dwa największe filary Chrystusowego Kościoła; obaj byli współzałożycielami gminy chrześcijańskiej w Rzymie, obaj w tym mieście oddali dla Chrystusa swoje życie, również w Rzymie są ich relikwie.
  2. 03 VII – św. Tomasz Apostoł (†67), należał do grona Dwunastu powołanych przez Pana Jezusa, zaniósł Ewangelię aż do Indii i tam poniósł śmierć męczeńską.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com