14 czerwca 2020 r.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i nabożeństwa czerwcowego. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam dany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.
  2. W ostatni czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Bożego Ciała – przeszliśmy w procesji Eucharystycznej ulicami naszej parafii. Bardzo dziękuję za pomoc w organizacji procesji: ustawienie i dekoracja ołtarzy, niesienie feretronów i chorągwi, baldachimu, nagłośnienia, dzieciom za sypanie kwiatów, ministrantom za asystę, panu Organiście za poprowadzenie śpiewu. Wszystkim dziękuję za liczny udział i obecność. Niech Chrystus będzie uwielbiony.
  3. Trwa oktawa Bożego Ciała. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 16.30. W czwartek procesja Eucharystyczna i poświęcenie wianków z kwiatów i ziół leczniczych. Zapraszamy na godzinę 17.00. Niech liczny udział w tej liturgii świadczy o naszej wierze w prawdziwą, realną obecność Chrystusa w postaciach eucharystycznych, i o naszym odważnym wyznawaniu tej tajemnicy wiary.
  4. W piątek, 19 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. W sobotę, 20 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. W sobotę przypada też ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku Międzynarodowy Dzień Uchodźcy.
  6. W przyszłą niedzielę Rocznica Pierwszej Komunii na Mszach Świętych o godz. 12.00 i 13.15. Bardzo proszę by nawę główną naszego kościoła zostawić dla dzieci rocznicowych i ich rodzin.
  7. Dziękuje za ofiary składane dziś na tacę – trwają prace wykończeniowe w domu parafialnym – przygotowujemy mieszkanie dla drugiego księdza wikariusza, spłacamy też kolejne zobowiązania związane z kredytem. Jeszcze raz bardzo dziękuję za złożone dziś ofiary.
  8. Czytajmy prasę katolicką. W tym numerze przeczytamy między innymi o nowym świętym, bł. Karolu de Foucauld. Prasa znajduje się na stolikach przy wyjściach z kościoła.  

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com