7 czerwca 2020 r.

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

  1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego.
  2. Z inicjatywy metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.
  3. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, a także prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Uroczystą liturgię tego dnia rozpoczniemy Mszą Świętą sprawowaną w naszym kościele o godz. 9.00. po której wyruszy procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Procesja przejdzie tradycyjnie ulicami Kelles – Krauza, Niedziałkowskiego, Struga i 25 czerwca. Po procesji Msza Święta w Kościele. Proszę mieszkańców wyżej wymienionych ulic, tak jak to było zwyczajem lat ubiegłych, o przygotowanie ołtarzy. Proszę tez rodziców o przygotowanie dzieci do sypania kwiatów.
    W Uroczystość Bożego Ciała Msze Święte w naszym kościele: 7.30; 9.00; po Procesji i o 18.00.
  4. Dziś po Mszy Świętej o godz. 7.30 spotkanie Kółek Żywego Różańca.
  5. Jerycho Różańcowe w naszym kościele w poniedziałek 8 czerwca – Adoracja Najświętszego od godz. 12.00 do 16.00.
  6. W przyszłą Niedzielę taca przeznaczona będzie na prace wykończeniowe w domu parafialny i spłatę raty kredytu.
  7. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”. Gazety znajdują się na stolikach przy wyjściu z kościoła.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com