31 maja 2020 r.

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

  1. W dzisiejszą Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to co słabe, prostuje to co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.
  2. Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej Macierzyńskiemu Sercu. Papież Święty Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w Kościele. Jutro też obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka.
  3. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 17.00 będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.
  4. W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek z posługą duszpasterską udamy się do chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej od godz. 9.00. Przypominamy, że spowiedź w naszym kościele codziennie od godz. 16.30.
  6. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszej Trójcy. Ta Niedziela kończy też czas spowiedzi i komunii Wielkanocnej.
  7. Również w przyszłą niedziele Msza Święta o godz. 13.15 a po niej spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców. Na tę Mszę Świętą zapraszamy tez młodzież przygotowującą się do Bierzmowania.
  8. W następną niedziele po Mszy Świętej o godz. 7.30 spotkanie dla Kół Żywego Różańca.
  9. Odwołanie dyspensy od udziału w Niedzielnej Mszy Świętej.
  10. Zachęcam do nabywania i czytania Gościa Niedzielnego, który jest wyłożony na stolikach przy wyjściu z Kościoła

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com