17 maja 2020 r.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

  1. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, aby misterium paschalne mogło przemienić nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością. Tak rodzą się wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi. Właśnie w ten sposób stajemy się solą ziemi, nadajemy właściwy sens naszej doczesności.
  2. W dzisiejszą niedzielę radujemy się też 100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wpatrujmy się też w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając słowa: „Totus Tuus”.
  3. Jutro – 18 – go maja, w dzień urodzin Karola Wojtyły zapraszamy na Apel Papieski na godzinę 20.30 do naszego kościoła – chcemy wspólnie świętować 100 urodziny Jana Pawła II.
  4. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.00.
  5. W piątek 22 maja rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  6. Za tydzień przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  7. W przyszłą niedziele Msza święta dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej i ich rodziców o godz. 13.15; po Mszy świętej spotkanie.
  8. Prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Miłujcie się” jest wyłożona przy wyjściach z kościoła, zachęcamy do zakupu i lektury.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com