1 marca 2020 r.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa Świętego Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi”. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie.

 2. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godz. 17:00 odprawiamy Drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 17:15 Gorzkie żale. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post. Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich żali można uzyskać odpust zupełny.

 3. W środę, 4 marca, w liturgii czcimy Świętego Kazimierza (1458-1484), polskiego królewicza, patrona naszego miasta i diecezji. Msza święta w Bazylice św. Kazimierza o godz. 18:00.

 4. Dziś o godz. 12:00 Msza święta dla kandydatów do bierzmowania i spotkanie. Natomiast we wtorek 3 marca spotkanie formacyjne dla przygotowujących się do bierzmowania po Mszy świętej wieczornej.

 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi z racji pierwszego piątku. Spowiedź w naszym kościele każdego dnia od godz. 17:00. W piątek też udamy się z Komunią świętą do chorych. 

 6. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na dalsze prace przy domu parafialnym oraz spłatę raty kredytu.

 7. Również w przyszłą niedzielę 8 marca zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii świętej wraz z rodzicami na Mszę świętą o godz. 12:00, podczas której zostaną pobłogosławione książeczki do nabożeństwa dla dzieci, a po Eucharystii odbędzie się spotkanie z rodzicami.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com