OGŁOSZENIA PARAFIALNE

23 lutego 2020 r.

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji. Zachęcam wszystkich parafian do podjęcia dobrowolnej abstynencji od alkoholu i innych używek. W ramach nabożeństwa wieczornego o godz. 17:30 będziemy się modlić o Trzeźwość Narodu a zwłaszcza osób z naszej wspólnoty parafialnej.
  2. Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 26 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze święte tego dnia w naszym kościele o godz.: 7:30, 9:00, 10:30, 17:00 i 18:00.
  3. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
  4. W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki należy ograniczyć co do ilości. Post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Przypominam, że wszystkich od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominam też, że Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek.
  5. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie będą trwać Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  6. Wzorem lat ubiegłych dzieci szkół podstawowych będą miały swoje rekolekcje, które rozpoczną się w Środę Popielcową i będą trwały do piątku włącznie. Program rekolekcji w gablocie.
  7. Przez cały Wielki Post będzie można składać jałmużnę wielkopostną przeznaczoną na biednych i potrzebujących. W naszym kościele będzie przygotowana specjalna skarbona na ten cel.
  8. W czasie wielkiego Postu zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach: Rodzinna Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17:00, podczas której dzieci będą otrzymywać obrazki do wyklejania planszy pamiątkowej oraz Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17:15.
  9. We czwartek 27 lutego o godz. 17.30 Msza święta Apostolatu Maryjnego i spotkanie formacyjne.
  10. W przyszłą niedzielę 1 marca o godz. 7:00 Msza święta Kół Żywego Różańca a po niej spotkanie formacyjne, natomiast o godz. 12:00 Eucharystia dla kandydatów do Sakramentu bierzmowania.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com