OGŁOSZENIA PARAFIALNE

2 lutego 2020 r.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W dzisiejszą niedzielę, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W święto Ofiarowania Pańskiego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – tegoroczny jest już 24 z kolei. Naszą modlitwą obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. W sposób szczególny pamiętajmy o siostrach ze zgromadzenia Córek Maryi Niepokalanej, które mieszkają, modlą się i pracują na terenie naszej parafii.
 2. Bezpośrednio po Mszy świętej zapraszamy na spotkanie formacyjne KŻR, natomiast przypominamy, że kandydaci do Sakramentu Bierzmowania mają dziś swoją Msze świętą o godz. 12:00, a po niej krótkie spotkanie.
 3. Dziś w ramach nabożeństwa wieczornego o godz. 17:30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za wspólnoty zakonne i osoby konsekrowane.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek, dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa podczas nabożeństwa bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej.
 5. W piątek z sakramentu pokuty można skorzystać podczas Mszy porannej oraz od godz. 17:00. Nabożeństwo pierwszo piątkowe bezpośrednio po Eucharystii wieczornej. Do chorych udamy się od godz. 9:00 rano.
 6. W przyszłą niedzielę taca remontowa przeznaczona na spłatę kredytu i prace wykończeniowe w Domu Parafialnym. W tym dniu o godz. 12:00 Msza święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej, a po Eucharystii spotkanie z rodzicami i dziećmi.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 8. Zgodnie z zapowiedzią przedstawiam sprawozdanie z wizyty duszpasterskiej.
 • Na terenie naszej parafii znajduje się 2767 rodzin, które stanowi 4368 mieszkańców.
 • Podczas wizyty duszpasterskiej przyjęło księdza około 65% ogółu rodzin.
 • Wnioski z kolędy:
  • Planujemy przywrócenie Mszy świętej z kazaniem dla dzieci w niedziele o godz. 12:00,
  • Utworzenie grupy lektorów czytających Słowo Boże podczas Eucharystii,
  • Dostrzegamy potrzebę ustanowienia świeckich szafarzy Komunii świętej, którzy zanosiliby Eucharystię do chorych w domach.
  • Pragniemy, aby większa liczba osób zaangażowała się w grupy i wspólnoty działające w naszej parafii, chcemy też utworzyć nowe wspólnoty w miarę potrzeb wiernych, m.in. myślimy o Kręgach Domowego Kościoła (Oazie Rodzin).
  • Odpowiadając na prośby wiernych każdego dnia pół godziny przed Mszą świętą wieczorną, będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i możliwość adoracji w ciszy. W tym czasie będzie obecny kapłan w konfesjonale.
  • Gorąco zachęcamy do grupy ministrantów dzieci, młodzież oraz dorosłych.
  • Podczas rozmów w rodzinach zauważamy potrzebę większej miłości bliźniego, przejawiającej się w otwartości na ludzi żyjących obok, często samotnych, będących w potrzebie.
  • Bardzo dziękujemy za życzliwe przyjęcie podczas kolędy, za wszystkie ofiary złożone z racji wizyty duszpasterskiej, które przeznaczone będą na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej oraz na spłatę zobowiązań finansowych.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com