OGŁOSZENIA PARAFIALNE

19 stycznia 2020 r.

II NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie.
 2. Chociaż Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan zakończy się w sobotę, 25 stycznia, nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej całkowitego przywrócenia. Takiej jedności pragnie sam Pan Jezus, a jej brak jest zgorszeniem dla współczesnego świata i wielu źle nastawia do Chrystusowego Kościoła. Dlatego w tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, Komunie święte oraz cierpienia.
 3. Dziś obchodzi swoje imieniny Pasterz Diecezji – Bp. Henryk Tomasik – pamiętajmy w naszych modlitwach o dostojnym Solenizancie prosząc dla Niego o potrzebne łaski i Boże Błogosławieństwo. W jego intencji odmówimy dziś Koronkę do Bożego Miłosierdzia w ramach nabożeństwa o godz. 17:30.
 4. Dziś po Mszach świętych przed kościołem zbiórka do puszek – ofiary przeznaczone są na wsparcie diecezjalnych Środków Społecznego Przekazu – Bóg zapłać.
 5. W poprzednią niedzielę w naszej parafii gościła Diakonia Misyjna Ruchu Światło-Życie. Misjonarze dziękują za miłe przyjęcie i za ofiary. Zebrano 2097 zł. Pieniądze te będą przeznaczone na sfinansowanie wyjazdu do Kenii.
 6. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia święta i serdeczna pamięć.
 7. W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, przypadające w sobotę, 25 stycznia, prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak Święty Paweł powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, powinniśmy kroczyć wiernie po drogach wiary.
 8. W przyszłą niedzielę, 26 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych oraz Dzień Islamu. Prośmy tego dnia o właściwą opiekę dla wszystkich chorujących w świecie na tę nieuleczalną chorobę, a także o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem.
 9. W tym tygodniu patronują nam:
 • 21 I – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12 – letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku.
 • 24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE

 

Majowe  godz. 17.30

Czerwcowe godz. 17.45

 

Październikowe godz. 17.15

 

I-czwartkowe (o powołania), I-piątkowe (do NSJ) godz. 17.45

 

Do Matki Bożej od Cudownego Medalika – w każdą sobotę godz. 17.45

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com