1. Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Od wtorku wejdziemy w drugą część Adwentu – będzie to już bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości Bożego Narodzenia. Zastanówmy się jak ten czas przeżywamy

2. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”.

3. Od dziś do wtorku włącznie będą trwać w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Leonard Sadowski. W ramach rekolekcji Msze Święte będą sprawowane o godz. 7.00 (roraty), 9.30 i 17.30. Taca z racji rekolekcji przeznaczona będzie na prace wykończeniowe w domu parafialnym. Szczegółowy program rekolekcji znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii. Pamiętajmy, że owocem rekolekcji powinna być spowiedź adwentowa. W naszej parafii spowiedź już jutro w godzinach: od 7.30 do 10.00 i od 15.30 do 18.00. Otwórzmy się na łaskę Bożego Miłosierdzia, bo dzięki niej Chrystus naprawdę może narodzić się w naszych sercach.

4. Do chorych i osób starszych, które chciałyby skorzystać z sakramentu pokuty przed świętami udamy się 23 grudnia ( poniedziałek za tydzień) od godziny 8.00. Chorych proszę zgłaszać w kancelarii parafialnej.

5. Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.

6. W najbliższy wtorek przypadają 83. urodziny papieża Franciszka – w osobistych modlitwach polecajmy jego osobę i posługę Bożej Opatrzności, aby prowadził bezpiecznie Kościół przez niespokojne współczesne czasy. 7. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Opłatki Wigilijne i świece Caritas możemy nabyć przy wyjściu z Kościoła. Paniom z Apostolatu Maryjnego bardzo dziękuje za zaangażowanie w rozprowadzanie opłatków.

Od dziś jestem nowym proboszczem parafii Świętej Rodziny w Radomiu. Ks. Bp. Henryk Tomasik powierzył mi troskę o zbawienie Was, moich parafian. Będę się za Was codziennie modlił, sprawował w Waszej intencji Msze Święte i troszczył się o dobro naszej parafii razem z naszym wikariuszem Ks. Wojciechem Tkaczykiem. Proszę Was przyjmijcie mnie byśmy razem mogli być Kościołem.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com