1. Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która przypada 8 grudnia. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na Matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego. W ramach nabożeństwa o godz. 17.30 modlić się będziemy za Kościół Katolicki na Wschodzie.

2. W piątek, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, módlmy się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.

3. W przyszłą niedzielę (15 grudnia) rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które przeprowadzi ks. płk dr Leonard Sadowski. Szczegółowy program rekolekcji wywieszony jest w gablocie ogłoszeń. Już dziś, osobistą i rodzinną modlitwą, rozpocznijmy nasze przygotowania do rekolekcyjnej spowiedzi, bo tylko dzięki niej prawdziwie po chrześcijańsku przeżyjemy Święta Bożego Narodzenia.

4. Duszpasterstwo nauczycieli i wychowawców zaprasza wszystkich pedagogów na Adwentowy Dzień Skupienia, który odbędzie się w niedzielę 15 grudnia w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Rozpoczęcie spotkania o godz. 10.00.

5. Polecamy prasę katolicką oraz świece Caritas. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym m.in.: historia domu Matki Bożej cudownie przeniesionego do Loreto.

6. Paniom z Apostolatu Maryjnego składamy serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze rozprowadzanie opłatków, które możemy nabyć przy wyjściu z kościoła. Ofiary składane przy tej okazji, jak również dzisiejsza taca przeznaczone będą na sfinansowanie prac wykończeniowych przy domu parafialnym.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE

 

Majowe  godz. 17.30

Czerwcowe godz. 17.45

 

Październikowe godz. 17.15

 

I-czwartkowe (o powołania), I-piątkowe (do NSJ) godz. 17.45

 

Do Matki Bożej od Cudownego Medalika – w każdą sobotę godz. 17.45

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com