1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: Wielka tajemnica wiary. Podczas tego roku będziemy starali się pogłębiać nasze rozumienie Eucharystii i oddawać szczególną cześć Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie.

2. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów. Znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Roratach ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych od poniedziałku do soboty o godz. 7.00.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, aby modlić się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Pierwszy piątek to dzień wynagradzania Bogu za popełnione grzechy. Okazja do spowiedzi będzie w tym tygodniu od godz. 17.00 do 17.30. Od godz. 7.30 udamy się do chorych, których adresy prosimy zgłaszać w kancelarii. W pierwszą sobotę oddamy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszy św. o godz. 12.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają poświęcone medaliki.

5. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na sfinansowanie prac wykończeniowych w domu parafialnym.

6. Nabywając opłatek wigilijny, pamiętajmy, aby był on pobłogosławiony. Już od dzisiaj przy wyjściu z kościoła, będzie można nabyć poświęcone opłatki oraz świece Caritas. Składamy serdeczne Bóg zapłać paniom z Apostolatu Maryjnego za pomoc w rozprowadzaniu opłatków. Dziękujemy również za dobrowolne ofiary składane przy tej okazji.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: początek adwentowego cyklu, zatytułowanego „Pan jest blisko”. Pierwszym przewodnikiem w naszych duchowych przygotowaniach na przyjęcie Jezusa w narodzonym w Betlejem Dzieciątku będzie prorok Izajasz.

8. Po Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na funkcjonowanie Kaplicy Wieczystej Adoracji św. Jana Pawła II w miejscowości Jedlnia-Kolonia.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE

 

Majowe  godz. 17.30

Czerwcowe godz. 17.45

 

Październikowe godz. 17.15

 

I-czwartkowe (o powołania), I-piątkowe (do NSJ) godz. 17.45

 

Do Matki Bożej od Cudownego Medalika – w każdą sobotę godz. 17.45

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com