1. Kolejny rok liturgiczny dobiega końca. Za tydzień, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy następny, który będziemy przeżywać pod hasłem: Wielka tajemnica wiary.

2. Dzisiaj, o godz. 17.30 modląc się na różańcu, Bożemu Miłosierdziu polecać będziemy naszych bliskich zmarłych.

3. 27 listopada obchodzimy rocznicę podarowania nam przez Niebo Cudownego Medalika. Matka Boża, objawiając się św. Katarzynie Labouré, powiedziała: „Każ wybić ten medalik. Ci, którzy będą go nosić, otrzymają wielkie łaski”. Apostolat Maryjny, który szczególnie czci MB od Cudownego Medalika spotka się w środę na Mszy św. o godz. 17.30.

4. W sobotę, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa i bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże św. Andrzeja w kształcie litery „X”.

5. Za tydzień o godz. 7.30 Msza św. członków Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

6. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: Bezpłatny dodatek - kalendarz ścienny na rok 2020. Ponadto w Gościu: czy w Polsce jest przestrzegana wolność religijna?

7. Zaproszenie Księdza Biskupa Ordynariusza: W dniu 30 listopada br. w miejscowości Jedlnia-Kolonia, na terenie parafii św. Mikołaja w Jedlni, o godzinie 10.45, odbędzie się uroczystość poświęcenia Kaplicy Wieczystej Adoracji św. Jana Pawła II. Od tego momentu rozpocznie się nieustanna modlitwa adoracyjna w intencji małżeństw i rodzin, które dziś szczególnie potrzebują duchowego wsparcia. Kaplica powstawała wysiłkiem wielu darczyńców, którzy wspierają Fundację „Płomień Eucharystyczny”, realizującą to dzieło. Doceniając to zaangażowanie proszę wszystkich diecezjan o wsparcie modlitewne tej inicjatywy oraz o złożenie ofiary do puszek w dniu 1 grudnia br. i składam za to „Bóg zapłać”. Osoby z okolicznych parafii oraz mieszkańców Kozienic, Pionek i Radomia zachęcam do włączenia się w systematyczną modlitwę w intencji małżeństw i rodzin w Kaplicy Wieczystej Adoracji św. Jana Pawła II w Kolonii Jedlnia.

Henryk Tomasik Biskup Radomski

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com