1. Chrystus, wstępując do nieba, obiecał swoim uczniom: „Oto jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skocznie świata”. Szczególnym znakiem wypełnienia tych słów jest Boża obecność w naszej świątyni. Obchodząc dzisiaj dzień poświęcenia tego kościoła, dziękujmy Panu Bogu za miejsce, w którym obdarza nas swoimi łaskami, za posługujących w naszym kościele kapłanów oraz za wszystkich, którzy przyczyniają się do utrzymania i pięknego wyglądu kościoła.

2. W piątek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane i dzień wolny od pracy, dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym.

3. W sobotę, 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Msze Święte będą sprawowane o godz. 7.30, 9.00 i 17.30. Zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga).

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek przed wystawionym Najświętszym Sakramentem o godz. 17.30 będziemy wynagradzać Bożemu Sercu za nasze grzechy. W sobotę powierzymy naszą wspólnotę parafian, tych żyjących, ale również tych, którzy odeszli już do domu Pana, Tej, która jest naszą Królową, Matką miłosierdzia. Skorzystajmy w tych dniach z sakramentu pokuty, tym bardziej że stan łaski uświęcającej jest warunkiem uzyskania odpustu przy okazji nawiedzenia cmentarza. W związku z Uroczystością Wszystkich Świętych, która wypada w piątek do chorych udamy się w sobotę od godz. 10.00. Adresy chorych prosimy zgłaszać w kancelarii.

5. 1 i 2 listopada, na pięć minut przed każdą Mszą św. będziemy modlić się za naszych zmarłych w modlitwie wypominkowej. W kancelarii nadal możemy zamówić wypominki roczne, półroczne i jednorazowe.

6. Porządek uroczystości w dniu 1 i 2 listopada na cmentarzach w Radomiu wywieszony jest w gablocie ogłoszeń.

7. Msza św. Rodziny Różańcowej będzie sprawowana w przyszłą niedzielę o godz. 7.30.

8. Polecamy prasę katolicką i kalendarze na przyszły rok w cenie 6 zł.. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: płyta DVD z filmem „Bernadetta. Cud w Lourdes”. Poruszająca opowieść o cudownych objawieniach, które odmieniły życie tysięcy ludzi.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com