1. Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Przypomnijmy, że został on ogłoszony przez papieża Franciszka dla uczczenia 100. rocznicy ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.

2. We wtorek, 22 października, Kościół w liturgii wspomina Świętego Jana Pawła II. Jest to rocznica inauguracji jego pontyfikatu, podczas której padły słowa zachęty do odwagi i otwarcia drzwi Chrystusowi.

3. 24-go października, w całej Polsce członkowie Żywego Różańca przeżywają Dzień Modlitwy Różańcowej. Modlimy się o rozwój Żywego Różańca i o beatyfikację naszej założycielki Sł. B. Pauliny Jaricot (Żariko). Zapraszamy w czwartek na nabożeństwo różańcowe wszystkie Koła Żywego Różańca naszej parafii.

4. W niedzielę, 27 października, o godz. 18.00 Msza św. Apostolatu Maryjnego i spotkanie formacyjne.

5. Za tydzień będziemy obchodzić Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła.

6. Zapraszamy do korzystania z bogatych zbiorów Biblioteki Parafialnej, która czynna jest w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca od godz. 12.00 do 13.00.

7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Przy tej okazji chcemy przypomnieć, że nasz szacunek dla zmarłych wyraża się nie tylko w stawianiu zniczy i kwiatów na grobach. Dla nas, wierzących, najważniejsza jest modlitwa za zmarłych. W kościołach i na cmentarzach odprawiane są za nich Msze święte, odmawia się Różaniec. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie Kościoła w tzw. wypominkach. Modląc się za zmarłych, dziękujemy za ich życie i błagamy dla nich o dar nieba. Pamiętajmy zatem o tych, którzy czekają na naszą pomoc.

8. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym m.in.: o świętych rodzicach świętego papieża Jana Pawła II, a także o tym, jak ks. Jerzy Popiełuszko przeszkadzał złu za życia i jak jeszcze bardziej przeszkadza po śmierci. W imieniu redakcji Gościa Niedzielnego informujemy, że od 27 października cena jednego egzemplarza Gościa Niedzielnego zostanie podniesiona do 6 zł.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com