1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Każdy kto chciałby wesprzeć to dzieło, może złożyć swoją ofiarę do puszek przy wyjściu z kościoła.

2. W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkich nauczycieli, katechetów i wychowawców otoczmy naszymi modlitwami.

3. Każdego roku w dniu 15 października obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Rodzicom przeżywającym utratę dziecka pragniemy nieść duchowe wsparcie, sprawując w ich intencji Mszę św. we wtorek o godz. 17.30. Eucharystii będzie przewodniczył ks. dr Sławomir Adamczyk – Diecezjalny Duszpasterz Rodzin.

4. W piątek, 18 października minie 18 lat od tragicznej śmierci ks. bp. Jana Chrapka. Okolicznościowej Mszy św. w katedrze radomskiej o godz. 18.00, będzie przewodniczył Ks. Biskup Henryk Tomasik.

5. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Na tę Eucharystię zapraszamy również rodziców kandydatów do bierzmowania.

6. Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Misje katolickie.

7. Zbliżająca się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, to dni pamięci modlitewnej o naszych zmarłych. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich, których polecamy modlitwie Kościoła w tzw. wypominkach. Modląc się za zmarłych, dziękujemy za ich życie, dziękujemy za dobro przez nich uczynione, prosimy o odpuszczenie ich grzechów, błagamy dla nich o dar nieba. My też kiedyś będziemy potrzebowali takiej modlitwy.

8. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone indywidualnie i na dzisiejszą tacę, które przeznaczymy na prace wykończeniowe przy domu parafialnym. Przez ostatni miesiąc trwały prace na parterze budynku. Do zakończenia pozostało jeszcze ułożenie podłóg w trzech pomieszczeniach, wyposażenie kuchni i łazienki. Wszystkim ofiarodawcom, którzy wspierają tę inwestycję składamy z serca płynące staropolskie Bóg zapłać.

9. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: o aktualności myśli kanonizowanego dziś kard. Newman.

10. Jak już informowaliśmy nowym wikariuszem w naszej parafii jest ks. Wojciech Tkaczyk, który ostatnio pracował w parafii św. Br. Alberta w Radomiu. W imieniu całej wspólnoty parafialnej serdecznie witamy ks. Wojciecha i na progu Jego posługiwania w naszej wspólnocie życzymy, by w tej posłudze towarzyszyła Mu nasza modlitwa i serdeczna życzliwość.

11. Dzisiaj wybory parlamentarne, w których udział jest naszym obywatelskim i chrześcijańskim obowiązkiem. W duchu odpowiedzialności za losy naszej Ojczyzny pomódlmy się w Jej intencji słowami modlitwy ks. Piotra Skargi.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com