1. We wtorek rozpocznie się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Matki Bożej. Nabożeństwa różańcowe będę sprawowane w dni powszednie o g. 17.00, a w niedziele o g. 17.30.

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa według stałego porządku. Ze spowiedź św. możemy skorzystać codziennie od godz. 17.00 do 17.30. Do chorych, których adresy zgłaszamy w kancelarii, udamy się w piątek od godz. 7.30.

3. W najbliższą sobotę, 5 października, odbędzie się Pielgrzymka do Sanktuarium MB Różańcowej w Wysokim Kole. Wyjazd autokaru sprzed naszego kościoła o g. 8.00. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w kancelarii parafialnej.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 7.00 Msza św. Rodziny Różańcowej i zmiana tajemnic różańcowych.

5. Przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych zachęcamy do modlitwy za naszych bliskich zmarłych w modlitwie wypominkowej. W kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki jednorazowe, które wypisujemy czytelnie na kartkach wyłożonych na ostatniej ławce w nawie głównej, zaś półroczne i roczne będziemy podawać do księgi wypominkowej w kancelarii.

6. Dziękujemy za ofiary złożone na dzisiejszą tacę, które będą przeznaczone na sfinansowanie remontu organów.  Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy swoimi ofiarami wspierają funkcjonowanie naszej parafii.

7. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym specjalny dodatek - margaretka z modlitwą za kapłanów. „Otoczmy księży modlitwą. Bo są nam potrzebni” – zachęcają dziennikarze „Gościa”.

8. Od liturgicznego wspomnienia św. Wincentego a Paulo (27 września) mamy w naszym kościele relikwie tego świętego, który może stać się naszym orędownikiem przed Bogiem. Relikwie znajdują się w przejściu do nawy bocznej pod figurą św. Wincentego. Składamy serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcy relikwii oraz fundatorom cokołu.

9. Kiedy w czasie publicznej działalności Jezus przebywał w Kafarnaum i dokonał tam wielu uzdrowień, mieszkańcy tego miasta chcieli Go zatrzymać. Wtedy Pan Jezus powiedział do swoich uczniów: „Pójdźmy gdzie indziej, do sąsiednich miejscowości, abym i tam mógł nauczać, bo na to wyszedłem.” Słowa te w sposób szczególny odnoszą się dziś do ks. Tadeusza, który decyzją ks. Biskupa Ordynariusza został mianowany proboszczem w parafii pw. NMP Królowej Polski w Kłonówku z drugim kościołem w Grzmucinie w sąsiednim dekanacie Radom-wschód. Gratulując ks. Tadeuszowi otrzymania tej nominacji, życzymy już dziś obfitości Bożego bł. i opieki Matki kapłanów w dalszej, samodzielnej już posłudze kapłańskiej.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com