1. Dzisiaj, w liturgiczne wspomnienie MB Bolesnej, po Mszy św. o godz.12.00 zgromadzimy się pod Krzyżem, by uczestniczyć w poświęceniu pamiątkowej tablicy z kamieniem – relikwią z Grobu Pańskiego. Uroczystość poświęcenia wpisuje się w ogólnopolskie wydarzenie modlitewne „Polska pod Krzyżem”, które trwało od wczoraj do dziś na lotnisku pod Włocławkiem. W imieniu całej wspólnoty parafialnej serdecznie dziękujemy fundatorom tablicy oraz ofiarodawcy niezwykłej relikwii Grobu Pańskiego i zachowujemy ich we wdzięcznej pamięci. W ramach nabożeństwa wieczornego będziemy modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia.

2. Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

3. W środę, 18 września, będziemy obchodzić święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Mamy okazję, by szczególnie w tym dniu prosić o dar żywej wiary dla naszych dzieci.

4. Zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego, które dają możliwość zgłębiania Słowa Bożego z liturgii niedzielnej. Spotkania odbywają się w każdy czwartek o godz. 18.00.

5. Ponownie zachęcamy chłopców do wstąpienia w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza. Spotkania ministrantów odbywają się w soboty o godz. 10.00.

6. W sobotę, 5 października, odbędzie się diecezjalna pielgrzymka KŻR do Sanktuarium MB Różańcowej w Wysokim Kole. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce i tym samym do uczczenia Królowej Różańca Świętego. Zapisy na pielgrzymkę w kancelarii.

7. Nasza parafia organizuje również pielgrzymkę autokarową do Sanktuariów Maryjnych w Polsce m.in.: w Kodniu, Sokółce, Gietrzwałdzie, która zaplanowana jest od 18 do 20 października b.r. Zapisy w kancelarii.

8. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: dlaczego krzyż – znak męki Chrystusa jest tak bardzo atakowany? więcej na ten temat w artykule Franciszka Kucharczaka: "Pod krzyżem najjaśniej"

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com