1. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy 40-godzinne nabożeństwo. Zachęcamy do adoracji Najśw. Sakramentu po każdej Mszy św., a także od godz. 13.00 do Nieszporów Eucharystycznych o godz. 17.30. Ciągłość adoracji w godzinach popołudniowych zapewnią członkowie Żywego Różańca. Adoracja będzie trwała również jutro od godz. 14.00 do 16.00. To doroczne nabożeństwo jest kolejną szansą, by ożywić naszą więź z Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie.

2. Przypominamy o spotkaniach ministrantów, które odbywają się w każdą sobotę o godz. 10. Na najbliższe spotkanie zapraszamy również chłopców, którzy chcą wstąpić w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza.

3. Za tydzień, 15 września, po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci klas trzecich dotyczące przygotowania do uroczystości I Komunii św. Gorąco prosimy Rodziców, by dzieci z naszej parafii przeżyły uroczystość I Komunii Św. w naszym kościele.

4. W sobotę, 5 października odbędzie się diecezjalna pielgrzymka KŻR do Sanktuarium MB Różańcowej w Wysokim Kole. Organizujemy wyjazd autokarem na to spotkanie i zachęcamy do udziału w nim nie tylko członków Rodziny Różańcowej ale wszystkich, którzy pragną uczcić M.B. Różańcową. Zapisy na pielgrzymkę w kancelarii.

5. Serdecznie dziękujemy za ofiary indywidualne oraz te złożone na dzisiejszą tacę, które przeznaczymy na prace wykończeniowe przy domu parafialnym. Wszystkich darczyńców, którzy swoimi ofiarami i modlitwą wspierają inwestycje realizowane na rzecz naszej parafii, obejmujemy wdzięcznym sercem i składamy im staropolskie Bóg zapłać.

6. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: Czy katolik może uczestniczyć w wojnie? Czy istnieje wojna sprawiedliwa i czy konflikt zbrojny może prowadzić do dobrego celu?

7. Organizatorzy słynnej akcji "Różaniec do granic", która w 2017 r. przywiodła tysiące Polaków na granice kraju do wspólnej modlitwy o Polskę zapraszają na następne podobne wydarzenie. W sobotę 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego na lotnisku w Kruszynie pod Włocławkiem odbędzie się czuwanie modlitewne w intencji przezwyciężenia kryzysu wiary w Kościele. Czuwanie będzie trwać całą noc i zakończy się rano Mszą św. niedzielną, w święto Matki Bożej Bolesnej. W naszej wspólnocie też spotkamy się pod krzyżem by poświęcić pamiątkową tablicę z kamieniem z Grobu Pańskiego. Tablica, która będzie umieszczona pod krzyżem przy bocznym wejściu do kościoła, będzie nie tylko pamiątką ogólnopolskiego Spotkania pod Krzyżem, ale będzie nam przypominać prawdę, że Krzyż i Zmartwychwstanie są ze sobą nierozerwalnie złączone. Na tę uroczystość, która odbędzie się w niedzielę 15 września na Mszy św. o godz. 12.00. zapraszamy wszystkich parafian i miłych gości. Już dziś serdecznie dziękujemy fundatorom tablicy oraz ofiarodawcy niezwykłej relikwii Grobu Pańskiego i zachowujemy ich we wdzięcznej pamięci.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com