1. W dzisiejszą pierwszą wrześniową niedzielę przypada 80. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna. Dziś w ramach nabożeństwa wieczornego o g. 17.30 modlić się będziemy na różańcu.

2. Jutro, dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Zapraszamy wszystkich uczniów, ich rodziców, nauczycieli i katechetów na Eucharystię o godz. 8.00, podczas której będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku szkolnym.

3. Przy tej okazji przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna ale i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Warto też zachęcić swoje dzieci do włączenia się grupy formacyjne działające przy naszej parafii. Chłopcom proponujemy wstąpienie w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza. Pierwsze spotkanie wszystkich ministrantów odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 10.00.

4. Jak w każdy pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwa o 17.00 i Msze św. wotywne o godz.17.30. Okazja do spowiedzi będzie w tym tygodniu od godz. 17.00 do 17.30. Chorych, których adresy zgłaszamy w kancelarii, odwiedzimy w piątek od godz. 7.30. 5. W czwartek, po Mszy św. wieczornej, odbędzie się pierwsze po wakacjach spotkanie Kręgu Biblijnego. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

6. Za tydzień będziemy przeżywać w naszej wspólnocie 40-to godzinne nabożeństwo. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie odbywać się po każdej Mszy św. i zakończy się uroczystymi Nieszpory Eucharystycznymi o godz. 17.30.

7. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym m.in.: dlaczego egzorcyzm powinna poprzedzać wizyta u lekarza psychiatry? a także o 95-letniej Włoszce, która samotnie pieszo pielgrzymowała na Jasną Górę, gdzie dotarła przed uroczystością MB Częstochowskiej.

8. Wszystkich darczyńców, którzy swoimi ofiarami wspierają inwestycje realizowane na rzecz naszej parafii, obejmujemy wdzięcznym sercem i polecamy wstawiennictwu Świętej Rodziny. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na prace wykończeniowe przy domu parafialnym.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com