1. To już ostatni tydzień wakacyjnego odpoczynku. W tym roku nowy rok szkolny rozpocznie się w poniedziałek, 2 września. Już dziś zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na specjalną Mszę Świętą w dniu 2 września, o godz. 8.00, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas umacniania wiary, budowania naszej przyjaźni z Panem Bogiem i z bliźnimi.

2. Jutro, 26 sierpnia przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Serdecznie zapraszamy na modlitwę w tym dniu poświęconym Maryi, która od przeszło sześciuset lat króluje w jasnogórskim sanktuarium i otacza swoją matczyną opieką naszą Ojczyznę.

3. We wtorek, 27 sierpnia, we wspomnienie św. Moniki, o godz. 17.30 będzie sprawowana Msza św. w intencjach Apostolatu Maryjnego.

4. 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę. Tego dnia będziemy prosić o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i całym narodzie.

5. W przyszłą niedzielę o g. 7.30 Msza św. Rodziny Różańcowej i zmiana tajemnic różańcowych.

6. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: znajdziemy odpowiedź na pytanie: dlaczego tak ważne jest zachowanie tajemnicy spowiedzi. „Raczej pójdę do więzienia niż złamię tajemnicę spowiedzi” – deklaruje jeden z australijskich arcybiskupów; a także: o łaskach wymodlonych przed jasnogórską ikoną.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com