1. W czwartek, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną Świętem Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę. Na zakończenie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

2. Czwartkowa uroczystość to także rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tzw. Cud nad Wisłą i święto Wojska Polskiego. Miejmy świadomość, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu.

3. W maryjnym sierpniu nie zapominajmy o modlitwie w intencji trzeźwości naszego Narodu. Wiele zależy od nas samych. W każdym czasie i na każdym miejscu miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się grzechowi pijaństwa! Maryi – Królowej złóżmy wotum czasowej lub całkowitej abstynencji.

4. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym.: płyta CD z najpiękniejszymi pieśniami Maryjnymi i patriotycznymi w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, a także o istocie pielgrzymowania, czyli, że pielgrzymka to wierne odbicie drogi chrześcijanina do nieba.

5. Serdecznie dziękujemy za ofiary indywidualne oraz te złożone na dzisiejszą tacę, dzięki którym realizujemy inwestycje służące całej parafii. Trwają prace wykończeniowe w domu parafialnym, które niestety nie należą do najtańszych. Wielu naszych Parafian to rozumie i w miarę swoich możliwości pomaga w jak najszybszym zakończeniu tej inwestycji. Dziś mówimy im serdeczne Bóg zapłać i polecamy opiece Świętej Rodziny.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com