1. W czwartek rozpoczyna się sierpień, miesiąc w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu. Naszą deklarację dobrowolnej abstynencji możemy wpisać do Księgi Trzeźwościowej wyłożonej pod obrazem Jezusa Miłosiernego.

2. Jak w każdy pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca, które przypadają w tym tygodniu, zapraszamy na nabożeństwo o godz. 17.00 i Msze św. wotywne o godz. 17.30. Z sakramentu pokuty możemy korzystać każdego dnia od godz. 17.00 do 17.30. W związku z okresem wakacyjnym chorych z posługą duszpasterską odwiedzimy we wrześniu.

3. Przypominamy, że kancelaria parafialna czynna jest codziennie, oprócz środy i soboty, w godzinach od 8.00 do 9.00 i od 16.00 do 17.00.

4. W przyszłą niedzielę, 4 sierpnia, o godz. 7.30 Msza św. Rodziny Różańcowej i zmiana tajemnic różańcowych.

5. W czas wakacji w Polsce wpisuje się ruch pielgrzymkowy. Radomska Piesza Pielgrzymka wyruszy tradycyjnie 6 sierpnia, w święto Przemienienia Pańskiego, by po ośmiu dniach, 13 sierpnia dotrzeć na Jasną Górę. Pątników z naszej parafii zachęcamy do pójścia z grupą nr. 5, która wyrusza z parafii MB Miłosierdzia i skupia pielgrzymów z naszego dekanatu. Zapisy na pielgrzymkę są prowadzone w kancelarii parafii MB Miłosierdzia przy ul. Miłej.

6. Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym dzisiaj m.in.: o bohaterstwie sióstr zakonnych podczas powstania warszawskiego, a także w jakich okolicznościach nieobecność na niedzielnej Eucharystii może być usprawiedliwiona?

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.00

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com