1. Przed nami ostatni tydzień czerwca – miesiąca szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nadal jednak pamiętajmy o powinności wynagradzania za popełniane grzechy, zwłaszcza że miesiąc lipiec poświęcony jest czci Najdroższej Krwi Chrystusa.

2. Jutro, 24 czerwca, przypada uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest on jedynym świętym oprócz Matki Bożej, którego narodzenie wspomina się w liturgii Kościoła. Wynika to z jego ogromnego znaczenia jako poprzednika Mesjasza. Odpust w kościele farnym.

3. We wtorek, 25 czerwca, przypada 43. rocznica radomskiego protestu robotniczego z czerwca 1976 roku. Z tej racji przy Kamieniu Pomniku Ludzi Skrzywdzonych, będzie sprawowana o godz. 18.00 uroczysta Eucharystia.

4. W czwartek, zachęcamy do udziału w procesji eucharystycznej, która rozpocznie się o godz. 17.00 Nabożeństwem Czerwcowym. Zgodnie z tradycją na zakończenie oktawy Bożego Ciała przynosimy do błogosławieństwa wianki z kwiatów i ziół leczniczych. O godz. 17.30 Msza św. w int. Apostolatu Maryjnego i spotkanie formacyjne.

5. W piątek, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Korzystając z okazji składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy pamiętają o nas w swoich modlitwach, zwłaszcza Apostolatowi Margaretka i prosimy o dalsze modlitewne wsparcie naszej posługi pośród Was. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.

6. W sobotę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zgodnie z uchwałą Episkopatu Polski Uroczystość tę obchodzimy jako „święto papieskie”. Zachęcamy do specjalnej modlitwy w tym dniu w intencjach Ojca Świętego.

7. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o cudach eucharystycznych, wobec których bezradna nauka pada na kolana; o sile matczynej modlitwy oraz o tym, jak pokochać „bycie ojcem”.

8. W związku z zakończeniem roku szkolnego pragniemy złożyć serdeczne podziękowania wszystkim nauczycielom, wychowawcom i katechetom za trud włożony w edukację i wychowanie dzieci i młodzieży. Niech Chrystus Nauczyciel wynagrodzi poświęcenie i zaangażowanie w dziele wychowywania młodego pokolenia Polaków. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, obozy i kolonie życzymy nie tylko udanego, radosnego wypoczynku ale również czasu pełnego dobra i duchowego wzrostu.

9. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy wszystkich ojców opiece św. Józefa.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE

 

Majowe  godz. 17.30

Czerwcowe godz. 17.45

 

Październikowe godz. 17.15

 

I-czwartkowe (o powołania), I-piątkowe (do NSJ) godz. 17.45

 

Do Matki Bożej od Cudownego Medalika – w każdą sobotę godz. 17.45

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com